PRZEZNACZENIE SYSTEMU
CIEN

Definicja systemu

Termoizolacyjne Systemy Elewacyjne ISO – KLINK – PUR to gotowe elementy elewacyjne, złożone z płytek klinkierowych zatopionych trwale (w procesie produkcji) w sztywną płytę wykonaną z pianki poliuretanowej.

Przeznaczenie systemu

System skutecznie ociepla ściany pozwalając jednocześnie uzyskać solidną i efektowną elewację klinkierową ułożoną w fakturę murową. Stosuje się na ściany płaskie i pionowe, zarówno na budynkach nowych jak i odnawianych. Wysokość budynków ograniczona od poziomu 0 do 18 pięter określonych klasyfikacją ogniową na terenie danego kraju. System produkowany jest w Polsce od 1996r:
Poszczególne elementy wytwarzane są na indywidualne zamówienie uwzględniające: wymiary budynku, grubość warstwy izolacyjnej, rozmiar płytek klinkierowych oraz ich fakturę i kolorystykę. Wyroby obu producentów posiadają tę samą aprobatę techniczną, ogniową oraz atest PZH, niemniej jednak z uwagi na pewne różnice w parametrach technicznych wyrobów - koniecznością stało się zapewnienie klientom rzetelnej informacji oraz umożliwienie dokonania zakupu towaru zgodnie z założeniami projektanta i architekta.

Konstrukcje nośne zwane ' tradycyjnymi '

System stosuje się na konstrukcje murowane z betonu, bloków pustych lub pełnych,
granulatów betonowych; bloków pustych z gliny; pełnych cegieł itp.
Montaż elementów systemu jest doskonale dostosowany do tych materiałów.

Konstrukcje nośne ' szkieletowe drewniane '

System może być zastosowany na budynkach, lub na częściach elewacji z drewnianej konstrukcji szkieletowej. Płyty mocuje się przy pomocy specjalnych śrub, przeznaczonych do tego rodzaju konstrukcji nośnych. Główka śruby powinna być stożkowa, o średnicy od 10 ÷ 11 mm. Zalecane jest, aby pod główką śruby umieścić podkładkę. Zadaniem jej będzie polepszenie docisku płyty do konstrukcji nośnej oraz ochrona łebka śruby. Aby zwiększyć szczelność całości, na konstrukcji szkieletowej rozciąga się folie o minimalnej przepuszczalności 0,5 g/m² h mm Hg.

Konstrukcje nośne ' szkieletowe metalowe '

System może być stosowany na budynkach lub na części elewacji wykonanych z konstrukcji szkieletowej metalowej. Część zewnętrzna może składać się ze sklejki CTBX lub z płyt DREWNIANO-CEMENTOWYCH. Montaż całości powinien być zgodny z tymi samymi zaleceniami, co na konstrukcji szkieletowej z drewna. Ściana zewnętrzna może również być typu BAC-STAL. Płyty mocuje się za pomocą specjalnych śrub, dostosowanych do takiej konstrukcji nośnej.